Девіз Всесвітнього Дня охорони праці у 2016 році: «Стрес на робочому місці: колективний виклик»

Дата: 22.06.2016 13:09
Кількість переглядів: 832

Фото без опису

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві
У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – Стрес на робочому місці: колективний виклик.

Одним з індикаторів цивілізованого розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працівників. Від стану здоров’я окремої людини безпосередньо залежить якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, галузей виробництва, професій та працівників.

Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.

Тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості) Тому на сьогодні є актуальним акцентування уваги під час планування своєї господарської діяльноcті на превентивних заходах враховуючи наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці

Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.

Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до праці в колективі. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для працівників.

Виконком Чапаєвської сільської ради звертається до керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці, а також на безпечне утримання і безпечну експлуатацію приміщень, обладнання, устаткування, територій та ввіднайти можливість для надання допомоги сім’ям, які втратили годувальника, інвалідам трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.

 
Виконком Чапаєвської сільської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь