З Днем Державного Прапора Україно!

Дата: 23.08.2018 14:42

Під синім небом України

Зазолотилися жита,

У кожнім серці воєдино

З’єдналася палітра та.

Оце дано нам споконвіку –

Від пращурів жива краса –

Душею, що не любить крику,

Єднати землю й небеса.

День Державного прапора України традиційно святкується 23 серпня. Приводом для цього стало підписання Президентом України Указу в 2004 році, про встановлення Дня Державного прапора України, який з того моменту відмічаеється 23 серпня. А до цього було таке ж свято, але відзначалося воно тільки у Києві на міському рівні.

День Державного прапора України 2018: історія свята

До проголошення цього свята офіційним, воно відзначалося тільки в Києві 24 серпня, тому що в цей день у 1990 році, ще до прийняття незалежності країни, синьо-жовтий прапор підняли над Верховною Радою України.
Офіційно синьо-жовтий став прапором України в 1991 році. Тоді, після провалу Серпневого путчу, депутати занесли прапор України у Верховну Раду і освятили його там. І, навіть зараз, саме це прапор збережений, як реліквія за склом у Верховній Раді України.
А 4 вересня 1991 року, завдяки голосуванню синьо-жовтий став Державним прапором країни.
А вже у 1992 році Верховна Рада прийняла закон, який напевно стверджував прапор як головний символ України.
Після цього, в 2004 році був підписаний Указ "Про День Державного прапора України". І завдяки цьому перше свято, на честь прапора України, проходило вже тоді.
А в 2009 році це свято стало офіційним. Все завдяки Указу Віктора Ющенка, який заснував щорічну офіційну і урочисту частину Дня прапора України.

В цей день завжди проводиться досить багато урочистостей. А найголовніше з них завжди проходить о 9 ранку- це підняття Державного прапора України біля всіх державних установ країни. Це відбувається не тільки у великих містах, але в невеликих містечках і навіть в селищах.

Всі державні утанови країни, і деякі навіть за межами України вивішують державний прапор.