«Мій улюблений світ без насильства, без жорстокості, болю і зла»

Дата: 04.10.2018 08:17

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

Як показує практика, форми шкільного булінгу можуть бути різними:

- систематичні кепкування з будь-якого приводу (від національності до зовнішнього вигляду дитини);

- задирство;

- фізичні і психічні приниження;

- різного виду знущання;

- бойкот та ігнорування;

- псування особистих речей та ін.

Соціальна структура булінгу, як правило, має три елементи, а саме:

- переслідувач (булі);

- жертва;

- спостерігач.

У сучасній науці існує декілька підходів до вивчення булінгу. Одні дослідники зосереджують увагу на пошуку й визначенні особистісних рис, характерних для особи булі та його жертви. Інші намагаються розглядати булінг як соціально-психологічний процес.

У Воскресенському НВК, 3 жовтня 2018 року, представниками Пологівського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді для учнів 7-11 класів було проведено лекцію «Мій улюблений світ без насильства, без жорстокості, болю і зла».  Діти відповідали на  ситуаційні питання, переглянули відеоролики про  недопустимість булінгу в житті кожної людини, про відносини в сім’ї, отримали  поради, куди можна звернутися в разі потреби.