Вшанування пам'яті жертв голодоморів

Дата: 27.11.2020 11:59

День пам’яті жертв голодоморів

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Тож, українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

Напередодні  Дня пам’яті жертв голодоморів представники Воскресенської сільської ради традиційно вшанували  хвилиною мовчання, покладанням квітів та колосків  загиблих співвітчизників.

Традиційною скорботною акцією цього дня є "Запали свічку пам’яті". Долучайтеся 28 листопада 2020 року  після загальнонаціональної хвилини мовчання, достатньо запалити свічку на своєму вікні.

На згадку про мільйони українців, убитих  владою під час геноциду