Здорове харчування у Воскресенській громаді
Здорове харчування у Воскресенській громаді
Школа та дім – головні місця, де формуються звички на все життя. Якщо ми зараз організуємо безпечні харчові звички у наших дітей, вони залишаться з ними і в дорослому житті. Як наслідок – виростуть здорові та свідомі люди. Саме тому в Україні розгорнуто реформу шкільного харчування за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
До реформи шкільного харчування всі заклади освіти нашої громади долучилися 1 вересня 2021 року. Було розроблене чотиритижневе меню на осінній період, до складу якого ввійшли страви, рекомендовані МОЗ України та страви із рецептурних збірників, якими користувалися раніше.
Реформування шкільного харчування в закладах освіти громади розпочалося понад два роки тому, ще з моменту створення першого збірника кулінарних страв для приготування у школах , укладений відомим ресторатором Євгеном Клопотенком.
Слід відзначити роботу шкільних кухарів та технолога з харчування відділу освіти,молоді,спорту,культури та туризму Шевченко Наталію та подякувати їм. Вони з розумінням поставилися до конкретних завдань і розпочали розробку технологічного процесу приготування страв та впроваджували поступово готувати нові страви. Саме завдяки їхній нелегкій праці ми змогли за цей період вивчити смаки наших дітей, що дало змогу включити в нове меню вже ті страви, які вподобали школярі.
Що для нас є здорове харчування?
- Багато свіжих овочів та фруктів.
- У нашому раціоні немає місця консервам, ковбасам, сосискам.
- Зменшена кількість смаженого, тому наші страви відварені, тушковані або ж запечені.
- Ми розуміємо всю шкідливість надлишкового цукру та солі, тому в новому раціоні зменшена їхня кількість, зокрема такі напої як чай, узвар, какао з молоком з 1 січня 2022 року пропонуватимуться дітям без цукру.
- До складу страв включені сухофрукти (родзинки, курага, чорнослив), горіхи, насіння соняшникове та гарбузове.
- Молочні страви кожного дня. Збільшена кількість вживання м’яса та риби.
- Хліб корисний – цільнозерновий, житній, висівковий.
Оновлене меню є досить різноманітним, хоча розуміємо, що звикати до нього доведеться всім: дітям, батькам, шкільним кухарям, адже у кожного є свої сформовані звички. Тому важливо, щоб удома теж готували такі страви, тоді дитина швидше звикне до нового харчування, бо, щоб звикнути до нових продуктів, дітям інколи потрібно скуштувати їх 7-12 разів.
У нашій громаді багато уваги приділяється якості та безпеці харчування. У всіх закладах освіти створені групи безпечності харчування, розроблена відповідна документації, ведеться впровадження системи НАССР .
Частково проведено переоснащення шкільних їдалень: закуплені нові духові шафи, плити, тістомісильні машини, овочерізки, м’ясорубки, морозильні камери, виробничі столи.
Усі ці заходи спрямовані на покращення харчування дітей, бо здорове харчування – це не тільки гарне самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе. Це прагнення до здорового та довгого життя. Тому формуймо ці звички разом!