Про необхідність подання електронних декларацій

Дата: 05.01.2024 09:00
Кількість переглядів: 93

Фото без опису

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон про відновлення декларування. Одночасно стартувала й кампанія декларування за 2021-2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року. 

Отже, за загальним правилом до 31 січня 2024 року публічні службовці повинні подати: щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди, декларацію при звільненні за 2022-2023 роки (якщо обов’язок подання декларації настав до 11.10.2023 включно), декларацію кандидата на посаду за 2021 та 2022 звітні періоди (якщо кінцевий строк їх подання настав у період з 24.02.2022 по 11.10.2023 включно).

Разом з тим, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», передбачена адміністративна, кримінальна, дисциплінарна й цивільноправова відповідальність.

- У разі несвоєчасного подання декларації складається протокол і особа підлягає адмінвідповідальності, передбачено штраф у розмірі від 850 до 1700 грн, а також інформація про особу вноситься до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення. При цьому порушника зобов’язують подати декларацію, - розповіла заступниця начальника відділу правового моніторингу управління безпеки та якості міста департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради Яна Брек.

Подання суб'єктом декларування завідомо неправдивих відомостей у декларації або умисне неподання зазначеної декларації карається позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У разі, якщо декларантом допускається помилка, подати виправлення він може один раз впродовж 30 днів після подання декларації.

З 1 січня до 31 березня 2024 включно публічні службовці (крім тих, які мають право на відтермінування) повинні подати щорічні декларації за 2023 звітний період. Декларуванню також підлягають і ті, хто звільнився з роботи, та ті, хто виїхав за кордон.

- Все залежить від дати прийняття на роботу та періоду, який людина відпрацювала. При звільнені людина подає щорічну декларацію. Через рік після звільнення вона подає декларацію за неохоплений період, - зазначила Яна Брек.

Разом з тим НАЗК розробило Порядок вилучення з відкритого доступу декларації. Встановлено відповідний порядок та перелік осіб, які можуть надіслати подання про вилучення декларації з публічного доступу. Це, зокрема, військовослужбовці, суб’єкти декларування, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, полонені та інші, а також члени їх родин.

На підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а й повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подані за всі періоди. Всі документи, подані до Реєстру декларантами, стосовно яких на підставі подань вже застосовані заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь